„Bitcoin jest naszą największą nadzieją” – CEO MicroStrategy

  • Beitrags-Autor:
  • Beitrags-Kategorie:Bitcoin

Microstrategy będzie przechowywać Bitcoin System o wartości ponad 1 miliarda dolarów po tej sprzedaży. Dyrektor generalny firmy mówi, że Bitcoin oferuje możliwość jako środek przechowywania wartości.

Dyrektor generalny Microstrategy, Micheal Saylor, powiedział, że Bitcoin oferuje firmie szansę jako magazyn wartości. Według niego strach przed utratą wszystkiego z powodu zagrożenia inflacją można zniweczyć, inwestując w Bitcoin, który może działać jako bezpieczna przystań dla rezerw skarbowych.

Z powyższego powodu prezes powiedział „Bitcoin jest naszą największą nadzieją” w jednym ze swoich ostatnich tweetów

Saylor dodał, że Microstrategy handluje akcjami, tak jak każda inna firma. Ale różnica polega na tym, że to, czym handlują, to Bitcoin, który znajduje się w ich rezerwach skarbowych.

Po dodaniu obecnego zakładu na Bitcoin w wysokości 650 milionów dolarów do zasobów Microstrategy, wartość firmy w BTC wzrosła do ponad 1 miliarda dolarów.

Firma najpierw kupiła BTC o wartości 250 milionów dolarów w sierpniu, a następnie kupiła kolejną wartą 175 milionów dolarów, zanim niedawno kupiła kolejną rundę aktywów kryptograficznych za 50 milionów dolarów.

Microstrategy niedawny zakład Bitcoin o 650 milionów dolarów

Firma MicroStrategy zakończyła sprzedaż obligacji zamiennych o wartości 650 mln USD z oprocentowaniem 0,750%. Oczekuje się, że fundusze wygenerowane w ramach tej sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup większej ilości Bitcoinów dla firmy.

Firma w poście na blogu powiedziała, że ​​zamierza zainwestować wygenerowane dochody w Bitcoin. Jednak firma najpierw usuwałaby swoje potrzeby kapitałowe i inne fundusze, które mogą być potrzebne do jej operacji korporacyjnych.

Początkowa oferta wynosiła 400 mln USD, ale później została zwiększona do 550 mln USD. Analitycy Citi wezwali firmę do niedźwiedzia w związku z jej siecią Bitcoin, ale to ich nie odstraszyło, ponieważ wciąż jest do zdobycia dodatkowe 100 milionów dolarów.

Jeden z funduszy hedgingowych, który zyskał sławę dzięki zdolności do generowania ogromnych zwrotów, Renaissance Technology kupuje akcje Microstrategy od początku roku.