Bitcoin niedługo zobaczy, że jego największe kwartalne opcje wygasają

W ciągu ostatnich kilku dni BitQT i zagregowany rynek kryptowalutowy przeżywały trudny okres, a sprzedający uzyskali pełną kontrolę po BTC po tym, jak nie byli w stanie ustabilizować się na poziomie powyżej 11.000 dolarów.

Ta presja na sprzedaż stanowi potencjalnie śmiertelny cios dla makrorynku BTC, ponieważ wydaje się, że krypto waluta znajduje się obecnie w pozycji, która w najbliższym czasie może ulec dalszemu pogorszeniu, a jej wartość może spaść do 10 000 USD, zanim znajdzie jakąkolwiek znaczącą presję nabywczą.

Jednym z czynników, który może przyczynić się do zmienności waluty kryptońskiej w najbliższym czasie, jest zbliżające się wygaśnięcie 87.000 kwartalnych kontraktów na opcje BTC. Inwestorzy przetaczający się przez te pozycje lub przechodzący na ich pokrycie przed zamknięciem mogą być katalizatorem pewnych turbulencji.

Szef ryzyka i produktu na Deribit – największa platforma transakcyjna opcji kryptograficznych – wyjaśnił, że mogą wystąpić pewne skoki wolumenu obrotu w oparciu o trend widziany podczas patrząc w kierunku BTC skew opcji.

Cena Bitcoin Sees Turbulence jako sprzedający Catalyze Momentum

W momencie pisania, Bitcoin handluje prawie 5% po obecnej cenie 10 450 dolarów. Oznacza to ogromny spadek w stosunku do ostatnich rekordów 11.200 dolarów, które zostały ustalone tuż przed silnym odrzuceniem krypto.

Presja na sprzedaż była tutaj znacząca, co doprowadziło do wejścia BTC w przedłużoną fazę konsolidacji w górnym obszarze 10.000 dolarów.

Niedźwiedzie zyskały przewagę nad bykami, dzięki zbiegowi różnych czynników pomagających katalizować dzisiejszą ostrą sprzedaż.

Kilka czynników, które prawdopodobnie utrwaliły ten niedawny spadek zmienności to zawirowania na giełdzie, siła w dolarach amerykańskich i słabość wśród przegrzanych altcoins DeFi.

Zbieg tych czynników wywarł pewną ogromną presję na Bitcoin, a teraz wydaje się być skłonny dostrzec dalsze krótkoterminowe minusy. Następny kluczowy poziom wsparcia do oglądania siedzi około 10.000 dolarów.

BTC Wkrótcerótce nastąpi wygaśnięcie dużych opcji kwartalnych

W ten piątek wygasa w sumie 87 000 kwartalnych kontraktów na opcje Bitcoin, co czyni go największym w historii.

Opcje platformy transakcyjnej Deribit Deribit wyjaśnił w niedawnej uwadze, że może to prowadzić do zwiększonej zmienności w dniach i godzinach przed wygaśnięciem.

Shaun Fernando, szef ryzyka i produktu w Deribit, mówił o tym, mówiąc:

„Jednomiesięczna zmienność ATM osiągnęła wysoki poziom 70%, po czym spadła do poziomu 46% i zaobserwowaliśmy zmienność w pochyleniu. Indeks Deribit jest obecnie notowany na poziomie o ponad 2,5% niższym od rozliczenia sprzed prawie 4 godzin, co może sugerować kilka interesujących strategii realizowanych w stosunku do implikowanych. Jeśli trend się utrzyma, należy spodziewać się runu na [wolumen]…“

Obserwowanie dynamiki rynku w kierunku tego wygaśnięcia opcji da wgląd w to, gdzie cały rynek może mieć tendencję w najbliższym czasie.